Informace pro knihkupce a média

Základní údaje


název: Druhá
autor: Jiří Špaček
rozsah: 208 stran
vazba: šitá, tuhé desky s přebalem 2/0 lamino mat
rozměry: 13 x 21 cm
doporučená maloobchodní cena s DPH: 289 Kč včetně DPH
ISBN: 978-80-904976-0-3 (tištěná kniha)
ISBN: 978-80-904976-1-0 (ebook .mobi)
vydává: Jiří Špaček - Součtveří
www.souctveri.cz

↑ nahoru

Anotace

„Ještě nikdy předtím jsme se neměli lépe.“ Úvodní slova novely Druhá čtenáře uvedou do nedaleké budoucnosti, kde možnosti života skrývají, sic v nablýskaném kabátě, jen nudnou podívanou svázanou omamujícím pohodlím. Marek, hlavní postava příběhu, si to všechno uvědomuje, ale i přes to, a možná právě proto, prožívá svůj nevýrazný život obklopený přáteli v naprosté intimní samotě. Kolotoč nudných party a opileckých rán přeruší až zpráva o objevení nové planety vhodné pro život. Marek se po menším váhání nakonec rozhodne vyskočit ze stereotypu svých nalajnovaných dní a za pomoci podvodu se vydává do vesmíru. Ke svému velkému překvapení ale zjišťuje, že život na nové planetě je až do morku kosti skutečný, že v něm neexistuje žádná virtuální realita, žádné delete ani tlačítko zpět, jen tady a teď. Spolu s dalšími „vyvolenými“ tak poprvé zažívá, co znamená být člověkem v celé jeho šíři. Neobjevuje pouze planetu, ale zejména sebe sama, své instinkty a emoce, o kterých do té doby neměl ani tušení.

Novela Druhá, přestože se odehrává v budoucnosti, je příběhem velice reálným a až mrazivě skutečným. Přitom jen domýšlí dosavadní události do jejich důsledků, sleduje nitky vedoucí od zdánlivě banálních skutečností až k obrazu lidstva zdegenerovaného a otupeného sama sebou. Naléhavost příběhu, který si klade řadu sociologických i filozofických otázek, je ovšem podávána s překvapivou dávkou vtipu a sebeironie, které jsou příjemným osvěžením na cestě do nelichotivé budoucnosti.

↑ nahoru

Obálka

Druhá, obálka

↑ nahoru

Ukázka tištěné knihy Druhá v PDF

Zde si můžete stáhnout úryvek tištěné knihy v PDF: Druhá

↑ nahoru

Jak objednat

Objednávky pro knihkupectví vyřizujeme na emailu: souctveri@souctveri.cz kde obdržíte i velkoobchodní ceník. Knihu lze zakoupit i v distribuci www.kosmas.cz. Jinak je minimální objednávka 2 kusy, zásilky mimo Prahu obvykle posíláme Českou poštou.

↑ nahoru

Ilustrace

Máte-li zájem o ilustrace v rozlišení pro tisk, kontaktujte nás.

Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace Druhá, ilustrace

↑ nahoru