O knize

Poděkování

Vilémovi za skvělé ilustrace, sazbu knihy a přípravu pro tisk i poznámky k textu. Martině, že se nakonec práce redakční činnosti chopila a dovedla do publikovatelného konce. Věře aka Ulitě za přečtení a poznámky k textu. Ameli, že mě přinutí několikrát za den vylézt z bytu vyvenčit a pročistit si hlavu. A zvláště Lucy za čas, který jsem jsem se nevěnoval jí, ale psaní.

↑ nahoru

O vzniku knihy Druhá

Začalo to jedním nápadem, myšlenkou co se pomalu nabubřila do rozměrů, které mě donutily sbírat informace a psát příběh téměř 18 měsíců. Další půlrok proběhl ve zbytečném čekání na odmítavá či zcela žádná vyjádření českých nakladatelů... A protože autor má obvykle ve zvyku vše zařizovat sám, vydal knihu ve vlastní produkci a vlastním nákladu ve vlastním, k tomu založeném nakladatelství Součtveří.

↑ nahoru

O příběhu / anotace knihy

„Ještě nikdy předtím jsme se neměli lépe.“ Úvodní slova novely Druhá čtenáře uvedou do nedaleké budoucnosti, kde možnosti života skrývají, sic v nablýskaném kabátě, jen nudnou podívanou svázanou omamujícím pohodlím. Marek, hlavní postava příběhu, si to všechno uvědomuje, ale i přes to, a možná právě proto, prožívá svůj nevýrazný život obklopený přáteli v naprosté intimní samotě. Kolotoč nudných party a opileckých rán přeruší až zpráva o objevení nové planety vhodné pro život. Marek se po menším váhání nakonec rozhodne vyskočit ze stereotypu svých nalajnovaných dní a za pomoci podvodu se vydává do vesmíru. Ke svému velkému překvapení ale zjišťuje, že život na nové planetě je až do morku kosti skutečný, že v něm neexistuje žádná virtuální realita, žádné delete ani tlačítko zpět, jen tady a teď. Spolu s dalšími „vyvolenými“ tak poprvé zažívá, co znamená být člověkem v celé jeho šíři. Neobjevuje pouze planetu, ale zejména sebe sama, své instinkty a emoce, o kterých do té doby neměl ani tušení.

Novela Druhá, přestože se odehrává v budoucnosti, je příběhem velice reálným a až mrazivě skutečným. Přitom jen domýšlí dosavadní události do jejich důsledků, sleduje nitky vedoucí od zdánlivě banálních skutečností až k obrazu lidstva zdegenerovaného a otupeného sama sebou. Naléhavost příběhu, který si klade řadu sociologických i filozofických otázek, je ovšem podávána s překvapivou dávkou vtipu a sebeironie, které jsou příjemným osvěžením na cestě do nelichotivé budoucnosti.

↑ nahoru

Platba a objednání

Způsoby objednání

Objednat si můžete knihu pro čtečky v podobě elektronické nebo knihu tištěnou (na dobírku).

Platba za elektronickou knihu

Čtenář si knihu nejprve stáhne a teprve po té uhradí platbu 120 Kč převodem na uvedený účet pod přiděleným variabilním symbolem.

Platba za tištěnou knihu

Tištěná kniha v ceně 289 Kč se posílá pouze na dobírku, dobírečné 35 Kč tedy zvedá cenu na končených 324 Kč (Poštovné a balné je v ceně).

Proč lze platit jen na dobírku nebo převodem?

Původní záměr placení byl zamýšlen formou premium SMS - tedy platbou mobilem a např. paypalem, ale ani jedno není uskutečnitelné:
1. Platba smskou např. v ceně 99 Kč znamená, že poskytovatel si vezme 50 %, takže se vším všudy se k autorovi dostane sotva polovina.
2. Paypal požaduje za každou transakci necelé 3$ (tedy ca 50 Kč) plus navíc procenta z částky.
3. Platební brána 3D secure vyžaduje více jak 10.000 Kč investici.
Jak je z uvedeného zřejmé, podmínky mikroplateb jsou (nejen) v Česku pro prodávající/kupující nepřijatelné, pokud neprodáváte ve velkém.

Za co platíte

S knihou jsou spojené nemalé náklady na tisk, redaktorské a korektorské práce, platba domény a webhostingu apod. Opravdu nejde o malé částky a autor děkuje každému za příspěvěk, který mu pomůžete tyto náklady pokrýt. Sepsání, příprava a vydání trvaly autorovi více ca 2 roky.

Pokud jste ebook získali bez jejího zakoupení, poukažte prosím částku 120,- na účet 158841037 kód banky 0300 a do textu k platbě vložte Váš email. Děkuji.

↑ nahoru

Bankovní spojení

účet: 158841037
kód banky: 0300
IBAN:
název banky: ČSOB, a.s.
cena ebook: 120 Kč
cena tištěná kniha: 289 Kč (platba předem a DMOC)
do zprávy k platbě zadejte Váš email (v případě, že jste neobdrželi variabilní symbol)

↑ nahoru

Spolupracovníci

Vilém Černý - ilustrace a sazba tištěné knihy
Martina Švarcová - redaktorská a korektorská práce
Jana Válková - korektorské práce

↑ nahoru

Autor

Autor *1976 žije v Praze. Vystudoval sociologii a následně mediální studia na Univerzitě Karlově. Pracuje v oboru komerční komunikace a webových technologií. Volný čas věnuje své přítelkyni, dále pak Ameli - fenečce dovezené až z Mexika, aktivně fotbalu a pasivně filmu... Zajímá se o společnost, média ale i filosofii nebo fyziku či neurovědu. V jeho textech je proto možné sledovat drobné poznatky nebo odkazy na různé vědní disciplíny.

Napsal kdysi pár povídek, které poslal do dnes už známé literární soutěže pořádané Městskou knihovnou v Čelákovicích a pár se jich i porotcům zamlouvalo, i když asi nejcennějším bylo zvláštní ocenění od nakladatelství Argo.

Novela Druhá je první knihou a prvním příběhěm sci-fi žánru, který autor kdy napsal a také vydal vlastním nákladem. Jak už to ale chodí, na psaní nemá moc času.

↑ nahoru

Formáty (e-)knihy

Tištěná verze

vychází 19. srpna 2011
tuhá vazba, 208 stran, ilustrovaná
doporučená maloobchodní cena s DPH: 289 Kč
ISBN: 978-80-904976-0-3
Rozměry 12 x 20 cm, tuhá vazba s barevným přebalem
Vychází 19. srpna 2011 v Praze.

Elektronická verze

Kniha vychází bez DRM, tedy není nutné se jakkoliv registrovat, nákup je stejně anonymmní jako v obchodě.
vychází 19. srpna 2011
cena s DPH: 120 Kč
ISBN: 978-80-904976-1-0
Velikost v kB: 1551kB
Formát knihy: MobiPocket: .mobi (Kindle, Apple, tablety s OS Android atd.)

↑ nahoru